День Соборності України

Щорічно 22 січня в Україні відзначають День Соборності й згадують важливу подію в нашій історії: проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році. Саме тоді українці вкотре довели, що спроможні об’єднатися попри всі складнощі та розділеність між двома імперіями.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого супротиву зовнішній агресії. Насьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності наших територій.

З метою поглиблення знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про цей історично важливий день, а також з метою виховання патріотичних почуттів та поваги до державності в СЗСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов було проведено ряд заходів до Дня Соборності України:

- Для школярів 5-11 класів було проведено виховний захід під гаслом "Ми єдині!", де були висвітлені основні історичні події, які передували проголошенню Акту Соборності українських земель. Також під час заходу було згадано трагедію під Крутами та вшановано пам’ять загиблих, які віддали своє життя за можливість Україні стати вільною та соборною державою.

- Традиція побудови «живого ланцюга» до Дня Соборності буде завжди актуальною, адже вона навіть скрізь роки від заснування показує дух єднсті нашого непереборного та вільного народу. Тому, ведучі виховного заходу закликали усіх присутніх учнів та дорослих доєднатися та створити живий ланцюг на знак віри у силу та мужність української держави.

- Вчителі та учні 3-11 класів доєдналися до «Жовто-блакитного флешмобу» - вдягали жовто-блакитне вбрання, вишиванки, використовували різні тематичні аксесуари, загорталися у жовто-блактині та червоно-чорні прапори на знак поваги до національних символів нашої держави. Адже в той час, коли наші захисники ризикують власним життям, виборюючи нашу незалежність, право на власну державу, мирне життя для нас, ми – українці повинні діяти, як єдина незламна сила.

- Відбулась виставка малюків учнів школи, котрі вони присвятили захисникам, мужнім воїнам, які боронять нашу неньку Україну, які наближають з кожним днем перемогу над ворогом. Дитячі малюнки, листівки – зворушливі й завжди бажані обереги для наших захисників. Невдовзі роботи будуть передані на фронт, де, сподіваємось, принесуть чимало радісних хвилювань нашим захисникам.

Заходи, проведені цього дня у СЗСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов, сприяли усвідомленню того, що лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти нашої славетної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Разом до перемоги!
Слава Україні!