Перейти до контенту

Літературна зустріч

22 жовтня в актовій залі СЗСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов було людно. Учні 8-В, 10-Б і 10-А класів мали приємність відкрити для себе нові літературні імена в особі своїх же товаришів-однокласниць. У гості до учнів завітали бібліотекарі бібліотеки-філії №3 для дітей Дмитренко Катерина Анатоліївна, Замятіна Оксана Станіславівна.

Директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи, авторка ідеї та координатор дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко» Зіневич Людмила Василівна презентувала книгу «Смаколики для Борушка», до якої увійшли прозові та поетичні твори учнів і викладачів Дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко», яка діяла в Чернігові з 14 по 22 червня 2021 року. Усі твори присвячені історії Чернігова, насамперед, легендарному герою давньоруського епосу конику Борушко Кошлатому.

Серед авторів є й учениці нашої школи – Міненок Анастасія, учениця 8-В класу, і Зіневич Евеліна, учениця 10-Б класу. Зіневич Е. зачитала уривок зі свого оповідання «Пригоди Зефіра» й донесла до присутніх авторську думку: не важливо, до якї породи належить ваш домашній улюбленець, бо найцінніше те, що він назавжди ваш друг.

Миненок А. ознайомила присутніх зі своїми двома прозовими творами – «Професорська миша» і «Дивовижні вуха». Анастасія розкрила свій маленький секрет, що прототипом героя твору «Професорська миша» став український історик, професор, заслужений діяч науки і техніки України, викладач Дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко» Леп’ явко Сергій Анатолійович.

Великою приємністю для присутніх став виступ самого професора  Леп’ явка, який відмітив, що наша школа є для нього рідною, адже він є її колишнім випускником. Професор поділився спогадами про дитячі і юнацькі роки, проведені в нашій школі, розповів про свої наукові роботи з історії міста Чернігова, поділився планами на майбутнє.

Гості і юні авторки отримали в подарунок осінні квіти. Хочеться сподіватися, що приємна творча атмосфера, яка панувала під час літературної зустрічі, стане поштовхом для подальшої творчості багатьох поціновувачів літератури.