Учні 7-8 класів СЗСШ №1 взяли участь у конкурсі «GoCamp», зняли відеоролик про своє рідне місто, школу, бажання вивчати французьку мову та отримали шанс протягом двох тижнів поспілкуватись із волонтером із Франції.

Табір «Веселі друзі» (Joyeux amis) під керівництвом Свириденко Ю.В. об’єднав 20 учнів. Діти з ентузіазмом готувалися до приїзду французького гостя: вивчали історію рідного міста, готували презентації та розучували пісні.

Вітали Бертрана Тесоньєр де Грамон хлібом-сіллю, провели екскурсію школою та шкільним музеєм. Так, Бертран розповів про своє рідне місто та про себе. Наступного дня «Веселі друзі» разом із гостем познайомились із гончарним мистецтвом та провели екскурсію містом. Діти розповідали Б. Тесоньєр де Грамон про історичні пам’ятки давнини і про сучасні споруди Чернігова. Знайомство з українською культурою відбулося під час майстер-класу із виготовлення вареників. Учні та французький гість навчилися ліпити вареники із сиром, картоплею та вишнями, переклали рецепт французькою та продегустували цю традиційну страву.

Діти із задоволенням переглянули та обговорили фільми про історичні пам’ятки та історію Парижу, привезені паном Б. Тесоньєр де Грамон. Надзвичайно цікавою виявилася мандрівка до м. Седнів. «Веселі друзі» разом із французьким гостем побачили місця, де бував Т. Шевченко, відвідали Георгіївську церкву та будинок-садибу Лизогубів.

Родзинкою табору став веселий пікнік на Голубих озерах. Після активного відпочинку адміністрація школи, учні та батьки подякували пану Бертрану за його внесок у вивчення французької мови.